Blog

Jaki rodzaj opon wybrać do wózka widłowego?

wózki widłowe

Wózek widłowy to niezbędne narzędzie pracy w magazynach, halach produkcyjnych czy na placach budowlanych. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że kluczem do jego efektywnej pracy są odpowiednie opony. Wybierając części do wózków widłowych, warto zwrócić uwagę na rodzaj opon, które wpływają na bezpieczeństwo, wydajność oraz oszczędność.

czytaj całość »

Czym są i jak działają przedłużki do wózka widłowego?

wózek widłowy

Przedłużki do wózków widłowych to elementy, które pozwalają na zwiększenie możliwości transportowania ładunków o większych rozmiarach. Dzięki nim praca w magazynie staje się szybsza i bardziej efektywna. W artykule przyjrzymy się bliżej budowie oraz zastosowaniu przedłużek do wózków widłowych.

czytaj całość »

Gdzie mają zastosowanie podesty ruchome?

podest ruchomy

Podesty ruchome to niezwykle użyteczne urządzenia, które znacząco ułatwiają prace na wysokościach. Ich wszechstronność sprawia, że znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej dwóm obszarom, w których podesty ruchome są szczególnie popularne.

czytaj całość »

Czym charakteryzuje się wózek widłowy z wolnym skokiem?

Czym charakteryzuje się wózek widłowy z wolnym skokiem?

Wózki widłowe to sprzęty niezastąpione w przestrzeniach magazynowych. Ułatwiają transport ładunków na niewielkie odległości, a także pozwalają na swobodne ich unoszenie w pionie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele tego rodzaju maszyn, które różnią się m.in. rozmiarami oraz funkcjonalnością. Niektóre z nich wyposażane są np. w funkcję wolnego skoku. Co charakteryzuje takie wózki widłowe? Sprawdźmy.

czytaj całość »

Kiedy można przeciążyć wózek widłowy?

Kiedy można przeciążyć wózek widłowy?

Wózki widłowe to proste, ale bardzo uniwersalne i przydatne konstrukcje, które mają zastosowanie w wielu branżach. Należy jednak pamiętać, że w niektórych sytuacjach może dojść do ich przeciążenia. Jak można tego uniknąć?

czytaj całość »

Ile pali wózek widłowy?

Ile pali wózek widłowy?

Trudno wyobrazić sobie pracę wielu przedsiębiorstw bez wykorzystania wózka widłowego. Urządzenie jest stosowane przede wszystkim do transportu wewnętrznego w magazynach czy sortowniach. Korzystają z niego też sklepy wielkopowierzchniowe oraz centra logistyczne. Wybierając wózek widłowy, warto zwrócić uwagę nie tylko na bezpieczeństwo sprzętu, ale również na koszty użytkowania. Jakie jest średnie spalanie wózków widłowych?

czytaj całość »

Kupić czy wypożyczyć wózek widłowy?

Kupić czy wypożyczyć wózek widłowy?

Trudno wyobrazić sobie pracę większości magazynów, firm transportowych czy przedsiębiorstw produkcyjnych bez wózków widłowych. Są to urządzenia podnośnikowe jezdniowe, które zostały wyposażone w napęd silnikowy. Wózki są skonstruowane w taki sposób, aby przewozić materiały o dużej masie. Czasami zdarza się tak, że firmie nie opłaca się zakup takiego sprzętu. Kiedy lepiej zdecydować się na wynajem wózka widłowego?

czytaj całość »

Czym się kierować wybierając wózek widłowy do firmy?

Czym się kierować wybierając wózek widłowy do firmy?

Najważniejszą cechą sprzętu przemysłowego i budowlanego to, poza siłą i wytrzymałością jest jego niezawodność. Pracownicy operujące maszyną do przenoszenia ciężkiego materiału nie mogą mieć wątpliwości co do poprawności jej działania. Dlatego też to właśnie owa niezawodność jest kluczowym aspektem przy wyborze nowej maszyny do swojej firmy, a na nią składa się kilka czynników, takich jak chociażby gwarancja producenta czy materiały, z jakich została wykonana. 

czytaj całość »

Jak często serwisować wózki widłowe?

Jak często serwisować wózki widłowe?

Zgodnie z przepisami, wózek widłowy jest objęty dozorem technicznym, w związku z czym jest objęty obowiązkiem odbiorów technicznych, przeglądów konserwacyjnych i prowadzenia dokumentacji. Rzetelne serwisowanie wózka widłowego to nie tylko gwarancja dopuszczenia przez odpowiedni organ do pracy, ale przede wszystkim bezpieczeństwa pracowników, którzy go obsługują i wszystkich znajdujących się w pobliżu. 

czytaj całość »

Jaki rodzaj opon wybrać do wózka widłowego?

Jaki rodzaj opon wybrać do wózka widłowego?

Opony w wózkach widłowych zużywają się, więc należy je co pewien czas wymieniać, podobnie jak w innych pojazdach. Warto wybrać dostawcę, który oferuje produkty najwyższej jakości, będące na gwarancji. Przed zakupem trzeba sprawdzić rozmiar, by dobrać odpowiednie ogumienie do danego wózka widłowego.

czytaj całość »

Jaki wybrać olej do wózka widłowego?

Jaki wybrać olej do wózka widłowego?

Wózki widłowe zalicza się do tzw. urządzeń transportu wewnętrznego. Ich prawidłowa konserwacja może pomóc nam w uniknięciu kosztownych awarii. Szczególnie wysoka cena będzie w przypadku awarii układu hydraulicznego lub silnika, w związku z czym bardzo ważne jest, aby wybrać jak najlepszy olej do naszego wózka widłowego. Wybierając olej należy wziąć pod uwagę kilka elementów.

czytaj całość »

Jak dobrać rolki do widlaka?

Jak dobrać rolki do widlaka?

Wózki widłowe to codzienny widok w magazynach, fabrykach, portach i centrach logistycznych. Nic dziwnego, umożliwiają przecież przewożenie towarów ważących wiele ton, a także ich rozładunek i załadunek. To dzięki wózkom widłowym możliwy jest ciągły ruch w wymienionych wyżej miejscach, co gwarantuje sprawne funkcjonowanie tych obiektów. Żeby wózki widłowe mogły jednak właściwie spełniać swoje zadania, muszą zostać wyposażone odpowiednie części.

czytaj całość »

Jak wykorzystywane są wózki platformowe?

Jak wykorzystywane są wózki platformowe?

Wózki platformowe przeznaczone są do transportu towarów, które nie są umieszczone na paletach, a jednocześnie za sprawą ich gabarytów i ciężaru ręczne ich przenoszenie jest trudne albo niemożliwe. Mogą mieć różną budowę, dostosowaną do konkretnych zadań i do miejsc, w których są wykorzystywane. Ale w każdych okolicznościach, nawet kiedy obciążymy je kilkusetkilogramowym ładunkiem, możemy łatwo manewrować nimi w wąskich przestrzeniach, dzięki wygodnemu uchwytowi i skrętnym kółkom. Dlatego spotykamy się z nimi na co dzień w tak wielu różnorodnych obiektach.

czytaj całość »

Czym są uprawnienia UDT?

Czym są uprawnienia UDT?

Uprawnienia UDT niezbędne są w celu obsługi oraz konserwacji każdego z urządzeń, które podlega dozorowi technicznemu. Zaliczamy do nich m.in. pojazdy transportu bliskiego oraz dźwignice. Wyjaśniamy, czym dokładnie są uprawnienia UDT oraz w jaki sposób można je zdobyć.

czytaj całość »

Gdzie szukać części do wózków widłowych?

Gdzie szukać części do wózków widłowych?

Wózki widłowe to pojazdy wykorzystywane do transportu na niewielkie odległości, służące do podnoszenia i przenoszenia ładunków. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w magazynach, ale powszechnie używane są także w wielu innych dziedzinach, w tym m.in. rolnictwie czy zakładach przemysłowych. Zwykle są poddawane bardzo intensywnej eksploatacji, dlatego też poszczególne ich części mogą ulegać zniszczeniu lub zużyciu. Konieczna jest wówczas wymiana wybranych elementów. Gdzie zatem kupować części do wózków widłowych, aby mieć pewność ich idealnego dopasowania i niezawodnego działania?

czytaj całość »

Gdzie kupić części do wózków widłowych?

Gdzie kupić części do wózków widłowych?

Każdy regularnie wykorzystywany sprzęt wcześniej czy później będzie wymagać odpowiedniej naprawy. Większość prac naprawczych wiąże się z koniecznością wymiany części. Nie inaczej jest w przypadku wózków widłowych, które używane są do obsługi nawet wielotonowych ładunków. Nie wiesz, gdzie kupować części do wózków widłowych? Kilka podpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

czytaj całość »
piksel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl